GÜNÜN TARİHİ: 10 Temmuz – 57. Hükümette İstifaların Başlaması10 Temmuz 2002: 57. Hükümette İstifaların Başlaması

Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan, Ecevit ile görüşmesinin ardından hem Başbakan Yardımcılığı görevinden hem de partisinden istifa etti. Ardından Kültür Bakanı İstemihan Talay ile Recep Önal, Meclis Başkanvekili Ali Ilıksoy ile birlikte ardı ardına milletvekilleri de istifaya başladı.

Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan Ecevit ile görüşmesinden sonra Başbakanlığa gelerek yazılı bir açıklama yaptı. Özkan hem DSP’den hem de bakanlıktan istifa ettiğini açıkladı.

Siyasi gündeme bomba gibi düşen bu haberin hemen ardından Özkan’a yakın isimler olarak bilinen Kültür Bakanı İstemihan Talay, Devlet Bakanı Recep Önal ve Meclis Başkanvekili Ali Ilıksoy da istifa etti. Bakanların ardından DSP’li milletvekillerinin de istifaları geldi. Özkan, Talay, Önal ve Ilıksoy’un da aralarında bulunduğu 17 DSP’li milletvekili istifa ettiğini açıkladı

Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanalımıza katılabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCilqeNUBy6N1w6xg89GDv1Q/join

Mavera TV her gün düzenlediği canlı yayınlarda; çocuk etkinlikleri, online atölyeler, kadın programları, sağlık, eğitim, dini sohbetler, aile, siyaset, tarih, ekonomi, edebiyat gibi alanlarda nitelikli ve güncel konuları uzman isimlerle sizlerin hizmetine sunuyor. Siz de Mavera TV’ye abone olarak ve bildirimleri açarak canlı yayınlarımızdan haberdar olabilir, birbirinden özgün içeriklerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

#maveratv

Başa dön tuşu